Keratynowe prostowanie włosów

Odkąd pamiętam niszczyłam sobie włosy prostownicą, bo swoje włosy mam takie niby proste a niby kręcone, więc aby je poskromić w ruch po każdym myciu szła prostownica.

Podczas którejś wizyty u moim ulubionym salonie fryzjerskim http://chmiest.pl moja fryzjerka Bogusia zaproponowała mi zabieg keratynowego prostowania włosów.

Zabieg nie tylko prostuje nam włosy na długie miesiące, ale również odżywia i wzmacnia nasze włosy.

Keratynowe prostowanie włosów wykonujemy raz na ok 6 miesięcy a wizyta u fryzjera na ten zabieg trwa ok 2-3h (w zależności od długości naszych włosów).

Po zabiegu przez 48h nie możemy myć włosów, wiązać ich ani zakładać za ucho itp. Muszą pozostać w takim stanie w jakim zostawi je po zabiegu fryzjerka.

Gdy podczas tych 48h włosy nam się zagną należy je „doprostować” prostownicą, ale tylko to pasmo, które wymaga interwencji.

Po tym czasie myjemy nasze włosy normalnie, suszymy i gotowe.

Aby utrzymać efekt zabiegu jak najdłużej należy myć je delikatnymi szamponami i stosować delikatną odżywkę.

Ja osobiście stosuję :

http://globalker.pl/zestawy/103-GK-hair-zestaw-szampon-odzywka-nawilzajaca-300ml-Global-Keratin-Juvexin.html

A w późniejszym okresie szampon i odżywkę :

http://www.sephora.pl/Wlosy/Rodzaj-wlosow/Farbowane-i-rozjasniane/Full-Repair-Szampon-regenerujacy-do-wlosow-zniszczonych/P445004

Zabieg kosztuje ok 500zł  ( cena uzależniona od długości włosów ).

Moim zdaniem warto na to iść do dobrego salonu i nie bać się zapłacić drożej, bo w końcu to nasze włosy i chcemy, aby były piękne i zdrowe jak najdłużej.

Na potwierdzenie tego opiszę wam krótką historię:

„Gdy wykonywałam swój pierwszy zabieg keratynowego prostowania włosów w tym samym czasie znajoma z pracy też się na taki wybrała, jednak poszła na niego do jakiejś dziewczyny, która wykonuje takie zabiegi w domu za przysłowiową ” stówkę” i efekt u mojej znajomej tego prostowania utrzymał się dosłownie tydzień. Była na siebie wściekła, bo myślała, że zaoszczędziła ( w końcu wydała tylko 100zł a ja aż 500zł). ” Nie mówię, że wszyscy wykonujący zabiegi fryzjerskie w domu robią to źle! Pamiętajmy, aby takie miejsce sprawdzić i mieć zaufanie do osoby, która nam to wykona. Sprawdźmy też jakich kosmetyków używa do tego specjalista.

U mnie efekt keratynowego prostowania włosów utrzymuje się ponad pół roku. Po kilku miesiącach zaczynają podkręcać mi się włosy przy samej nasadzie skóry, ale to są już odrosty i na to nic nie poradzę, bo takie je już mam.

Po dwóch takich zabiegach ( pierwszy wykonywałam we wrześniu 2016r , drugi w maju 2017r ) zauważyłam sporą poprawę jakości włosów oraz mnóstwo tzw. ” baby hair” czyli nowych krótkich włosów, których do tej pory nie zauważyłam.

Na dzień dzisiejszy trzeci zabieg planuję dopiero na wiosnę, ponieważ cały czas moje włosy są w przyzwoitym stopniu okiełznane.