Sephora hair sleeping mask!

Kilka dni temu natknęłam się na maski całonocne do włosów marki Sephora.

Moje włosy się puszą, wiecie takie niby kręcone a niby proste i zwykle ratuje się prostownicą albo raz na pół roku wybieram na zabieg keratynowego prostowania włosów do mojego ulubionego salonu fryzjerskiego. Do tego zimą przetłuszczają się o wiele szybciej przez chodzenie w czapce.

Ostatnio nawet już nie były takie gładkie jak kiedyś, może powinnam zrobić kolejny zabieg prostowania keratynowego a może po przekroczeniu magicznej daty trzydziestych urodzin coś się zmieniło.

Gdy spróbowałam tej maski z czepkiem z Sephora ( użyłam Shea hair sleeping mask )  … najpierw śmiałam się sama z siebie jak wyglądam w tym czepku, no ale nie oszukujmy się, że nie każdy wygląda w czepku i bez makijażu jak miss świata czy Kopciuszek na balu.

Pośmiałam się z siebie i stwierdziłam, że przecież nikt nie będzie na mnie patrzeć jak w tym śpię !

Maskę nakładamy na suche włosy zaraz przed spaniem, nakładamy na to czepek z kompletu ( opakowanie mamy podzielone na dwie części, w jednej jest maska a w drugiej czepek papierowy dosyć solidny ).

Rano myjemy włosy jak zwykle i tyle.

To co mnie zaskoczyło jak wysuszyłam już włosy – nie musiałam używać prostownicy bo moje włosy zrobiły się bardzo gładkie i miękkie. Czułam się jakbym wyszła od mojej fryzjerki po zabiegu sauny na włosy z ampułką itp. I nie puszyły się!

Wytrzymałam z nimi bez kolejnego mycia 3 dni a zwykle jak wychodzę do pracy to muszę myć głowę codziennie. A tu taka miła niespodzianka. Włosy nie dosyć, że się nie przetłuszczały to jeszcze były nadal gładkie i takie jedwabiste.

Po drugim myciu włosów od zastosowania maski one nadal są tak gładkie, nie potrzebuję do nich prostownicy i tak ładnie lśnią.

Dlatego na ostatniej promocji z Sephora zamówiłam wszystkie 4 z serii i planuję je stosować raz  tygodniu.

Do wyboru mamy maski:

  • Shea hair sleeping mask – wzmacniająca i zapobiegająca łamaniu się włosów
  • Rose hair sleeping mask – wygładzająca
  • Acai hair sleeping mask – chroniąca blask i kolor
  • Coconut hair sleeping mask – odżywcza

Moim zdaniem jest to fajny sposób aby w domowym zaciszu i za małe pieniądze zadbać o swoje włosy.  I co najważniejsze to DZIAŁA!