Top 10 pędzli do podkładu!

Dobry pędzel do podkładu to taka sama sztuka co dobra gąbka do podkładu. Każdy ma swoje upodobania co do tego typu narzędzi. Dziś chciałam się z Wami podzielić swoimi ulubieńcami jeśli chodzi o pędzle do podkładu.

Jakiś czas temu przestałam używać gąbeczek typu beauty blender i cały makijaż wykonuję tylko pędzlami. Przyznam, że od czasu do czasu sięgnę po gąbeczkę jednak zdarza się to mniej więcej dwa razy do roku.

AliExpress otwiera moją listę pędzli do podkładu. Niestety sprzedawca ( o nazwie SACE PANI ) u którego ja kupowałam swoją sztukę już nie ma tego produktu więc nie mam jak podkleić linku, jednak gdy zobaczycie podobny pędzel na Ali to polecam bo naprawdę fajnie, szybko i rownomiernie rozprowadza podkład i do tego czyści się go bardzo szybko. Sam pędzel ma krótkie, mocnozbite włosie, bardzo przyjemne w dotyku. No i kosztował ok 16 zł.

Annabelle Minerals pędzel do podkładów mineralnych . Pędzel Kabuki jest poręczny, miękki i idealnie rozprowadza produkty mineralne na naszej twarzy.

https://www.ezebra.pl/pl/products/akcesoria/pedzle-do-makijazu/annabelle-minerals-pedzel-kabuki-do-podkladu-rozu-67934.html?gclid=CjwKCAjw7_rlBRBaEiwAc23rhjKLSZi7gnRe4_-fJWuGPp8t3FQ4qG27MTyk5YhMi0tQ_i5csONe9RoCijkQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Hebe to kolejne odkrycie. Pędzle kosztują grosze a naprawdę super się sprawdzają. Jeśli chcecie spróbować nakładać podkład pędzlem a nie wiecie czy Wam to się spodoba to te pędzle nadają się idealnie. Moi ulubieńcy to F08 oraz F09.

https://www.hebe.pl/produkty/pedzel-do-kremow-bb-cc-i-do-konturowania-na-mokro-1-szt-hebe-professional

https://www.hebe.pl/produkty/pedzel-wielofunkcyjny-do-twarzy-i-oczu-1-szt-hebe-professional

Morphe Y6 jeden z tych po który sięgam przy każdym makijażu. Morphe ma naprawdę super pędzle w dobrej cenie. Dodatkowo można już zamawiać je bezpośrednio z ich strony bo otworzyli oddział/filie na Europę, więc mamy i darmową wysyłkę powyżej 150zł i nie ma żadnych dodatkowych opłat jak cło itd.

https://eu.morphe.com

Huda Beauty. Jest wygodny, dobrze leży w dłoni, super rozprowadza produkt na twarzy i szybko się czyści. Kosztuje ok 120zł i dostępny jest w Sephora Polska. Jedyne zastrzeżenie mam takie, że nie jest to zbyt solidna konstrukcja albo ja mam felerną sztukę? Bo trochę trzonek od rączki się luzuje.

http://www.sephora.pl/Akcesoria/Pedzle/Do-twarzy/Huda-Beauty-Pedzel-Face-Buff-Blend/P3185166

Zoeva :

104 Buffer http://www.sephora.pl/Makijaz/Pedzle-i-Akcesoria/Cera/104-Buffer-Pedzel-do-podkladu/P2779014

102 Silk Finish http://www.sephora.pl/Makijaz/Pedzle-i-Akcesoria/Cera/102-Silk-Finish-Pedzel-Do-Podkladu/P3044017

103 Defined Bufferhttp://www.sephora.pl/Akcesoria/Pedzle/Do-twarzy/103-Defined-Buffer-Pedzel-do-podkladu/P3410002

Trzy różne pędzle pod względem kształtu, jednak jakościowo takie same. Zoeva jest dla mnie jedną z pierwszych firm jakie zaczełam używać jeśli chodzi o pędzle i od lat mnie nie zawodzi.

Urban Decay PRO to mój największy HIT! Można nim zrobić dosłownie cały makijaż twarzy. Ma idealny kształt, zbite włosie, idealnie twarde i nie wilgotnieje od podkładu dzięki czemuj zaraz po nałożeniu podkładu można spokojnie nim nałożyć puder, kontur, rozświetlacz i nic nam się nie zważy.

http://www.sephora.pl/Makijaz/Pedzle-i-Akcesoria/Cera/Urban-Decay-PRO/P2678045

Dlaczego wybrałam pędzle a zrezygnowałam z gąbeczek?

  • pędzle są bardziej higieniczne
  • pędzle szybciej się domywa
  • pędzle są bardziej żywotne, bo gąbeczki należy wymieniać co kilka miesięcy
  • nie trzeba moczyć pędzli w wodzie przed użyciem
  • można szybko zdezynfekować jeśli malujemy kilka osób pod rząd
  • nie zjadają tak produktu jak gąbki
  • u mnie podkład szybko ścierał się po gąbeczce, pędzel go lepiej wtapia w skórę
  • pędzle nie dziurawią się od długich paznokci jak gąbeczki