Welurowa gąbka do makijażu z aliexpress – hit czy kit?

Welurowe gąbki do makijażu jakiś czas temu zawładnęły internetem. Sama skusiłam się na taką z AliExpress choć od dawna już nie używałam gąbeczek do aplikacji podkładu. Dawno temu moją ulubioną gąbką był słynny BeautyBlender jednak później przerzuciłam się na pędzle, bo szybciej się je domywa oraz zjadają mniej produktu.

Welurowa gąbka na AliExpress kosztuje ok 11 zł. Jest miła w dotyku, włochata oraz w fajnym kształcie pozwalającym na dokładną aplikację produktu, zarówno podkładu jak i korektora pod oko, jest jak sama nazwa wskazuje również cała włochata.

Gąbeczka jest dosyć spora a po zmoczeniu rośnie jedynie odrobinę.

Już przy pierwszej aplikacji podkładu za jej pomocą wiedziałam, że to będzie mój hit. Gąbka ta nie zjada wcale dużo produktu, przyjemnie się go rozprowadza na skórze i daje niesamowicie naturalne i piękne wykończenie. Mogę śmiało powiedzieć, że efekt daje lepszy niż pędzel czy kultowy BeautyBlender.

Minusem jest to, że gąbka szybko traci te swoje włoski choć to nie przeszkadza w nakładaniu produktów bo efekt jest nadal piękny. Jednak domycie tej gąbki graniczy z cudem. Dawno nie umęczyłam się tak przy myciu gąbek czy pędzli do makijażu jak właśnie z tą gąbeczką. Jedynie namoczenie, mydło antybakteryjne oraz silikonowa myjka z wypustkami jakoś sobie z nią radzą.

Staram się tą gąbką nakładać jedynie podkład i korektor, bo przy aplikacji pudru po produktach mokrych na gąbce pwstaje taka gruba warstwa, której nie można domyć.

Link do sklepu na AliExpress u którego ja kupowałam swoją gąbeczkę ( przesyłka przyszła jako paczka Poczty Polskiej w ok 2 tyg od zamówienia) :

https://otwoomakeup.aliexpress.com/store/2661166